Navštivte náš nový e-shop zzobchod.cz

Dřevo-hliníková okna DUOLINE


Moderní hliníkovo-dřevěný systém DUOLINE je výsledkem inovačních řešení, který nabízí dokonalé spojení trvanlivosti hliníku a estetiky dřeva. Kombinace hliník - dřevo splňuje nejen přísné požadavky nízkonergetického a pasivního stavitelství, ale je také odpovědí na současné očekávání Zákazníků v oblasti moderních truhlářských výrobků. Vnější hliníkový plášť, odolný vůči povětrnostním vlivům a vhodný spojovací systém zesiluje stabilitu okna a zlepšuje jeho statické paramtry jak i zvukotěsnost a energetickou účinnost. DUOLINE je charakteristický klasickými, ostrými hranami hliníkového profilu, který je projevem moderního designu a nejnovějších architektonických trendů. Možnost výběru dřevěných profilů tloušťky 68mm, 78mm nebo 88mm nabízí dokonalé možnosti vytváření velkého množství konstrukčních řešení. Systém nabízí bohatý výběr z hlediska tvarů (od obdélníků, přes lichoběžníky, oblouky či kruhy až po jiné nestandardní tvary) a možnost libovolné barevné kombinace. Vnitřní část okna může být vyrobena z borovicového dřeva nebo dřeva meranti a natřena krycími (paleta RAL) nebo průhlednými barvami. Vnější strana okna ve formě hliníkového pláště může být natřena jednou z bohaté palety barev RAL.

Výhody oken DUOLINE

  • Vysoká energetická účinnost na úrovni 0,79 W/(m2*K)*
  • Elegance a moderní vzhled díky vysoce kvalitním dřevěným a hliníkovým profilům
  • Vysoká úroveň bezpečnosti, díky stabilitě hliníkového profilu v kombinaci s vysoce kvalitním kováním Maco
  • Trvanlivost výrobku díky masivní dřevěno-hliníkové konstrukci
  • Velké možnosti barevného dotváření prostoru díky široké škále barev hliníku a dřeva.
  • Vysoká kvalita díky nejlepším komponentům a použití pouze vybraného dřeva ve výrobě
  • Skvělá zvukotěsnost


* Součinitel vypočítaný při použití zasklení 4/18/4/18/4 - 0.5 W/(m2*K) bude na úrovni 0.79 W/(m2*K) pro referenční okno DUOLINE 88 1230 x 1480 ze dřeva meranti.

Více barev


Dvoumateriálové okna umožňují kombinaci barev. Viz obrázky.

Izolační skla

Okno se systémem DUOLINE je vybaveno jednokomorovým zasklením. Standardní zasklení DRUTEX S.A. sestává ze skla typu float tloušťky 4mm, distančního rámečku širokého 16mm a skla s měkkým povrchem typu termofloat tloušťky 4mm, přičemž prostor mezi skly je kvůli lepšímu koeficientu prostupu tepla vyplněn plynem - argonem.

Zasklení 4/16/4 má zvýšené termoizolační vlastnosti s koeficientem prostupu tepla:

  • Ug = 1,0 W/(m2K) podle zkušební metody PN-EN 674
  • Ug = 1,1 W/(m2K) podle zkušební metody PN-EN 673


Kromě toho v nabídce DRUTEX S. A.máte možnost individuálního výběru jiných, vhodných skel tak, abyste ještě více zdokonalili ochranu proti vloupání, hluku nebo nadměrnému slunečnímu záření. Společnost nabízí možnost výměny skel na skla typu např. float, Stopsol, reflektofloat, ornament, bezpečnostní, proti vloupání.