Navštivte náš nový e-shop zzobchod.cz

Garážová vrata

mají mnoho funkcí a splňují také estetický účel při výstavbě rodinného domu, firmy či průmyslového objektu. Kombinací správných a vyhovujících funkčních vlastností Vám garážová vrata poskytnou ten správný pocit jistoty a účelnosti. Garážová vrata jsou pro každý objekt specifická. K rodinnému domu se vybírají vrata podle celkového designu stavby a dbá se na prostorové rozměry. Velké průmyslové objekty vsazují vrata spíš podle funkčnosti a podle konkrétní potřeby té které firmy. Všechna garážová vrata jsou zabezpečená proti vloupání a zamezují únikům tepla, pokud je objekt řádně zateplený a garážová vrata přizpůsobena k tomuto účelu. Při výběru typu garážových vrat je důležité brát na zřetel mnoho faktorů. Je nutné zvážit povrchovou úpravu, protože vnější působení počasí a také mechanické používání garážových vrat se odrazí na kvalitě povrchové úpravy. Čím kvalitnější povrchová úprava, tím jednodušší péče o vrata. Nabídka garážových vrat na trhu je rozmanitá a mezi oblíbenou povrchovou úpravu patří ocelová garážová vrata s designem dřeva. Je to příjemná kombinace dřevěného vzhledu a pevnosti železa.


Sekční garážová vrata


standardně používaná garážová vrata. Jejich předností je minimální hlučnost a co se týče místa, zabírají pouze prostor pod stropem tak se využije komplet celý spodní prostor garáže a také místo před garáží - lze využít pro parkování jiného vozu před garáží. Sekční garážová vrata dokonale tepelně utěsní po celém obvodu vrat i mezi sekcemi, to je výhoda pro zateplené garáže, protože se zamezí únikům tepla. Vrata jsou maximálně spolehlivá, co se týče provozních vlastností a je vždy zajištěna možnost otevření i při výpadku elektrického proudu. Sekční garážová vrata můžeme otevírat ručně i elektrickým pohonem. Pohon s dálkovým ovládáním lze kdykoliv dodatečně namontovat. Sekční vrata jsou vhodná téměř do všech otvorů. Není u nich zapotřebí žádné nadpraží ani spodní rám, vrata těsní spodní lištou na vratech. Jsou vhodná pro jednu garáž i dvojgaráž. Velkou výhodou sekčních garážových vrat u dvojgaráže je nezúžený průjezd otvorem. Lze vybírat ze široké nabídky barevného provedení a je zaručena velmi dlouhá životnost, protože jsou to vrata určená pro vysoké provozní zatížení.


Rolovací garážová vrata


jsou kompletně vyráběná z hliníku. Rolovací garážová vrata se hodí do všech otvorů a lze je namontovat přímo do otvoru, za otvor nebo před otvor. Vyrábí se na míru. Je zajištěna možnost otevření vrat i po výpadku elektrického proudu. I v malých prostorách nezabírají téměř žádné místo. Nevýhodou těchto vrat je nízká odolnost proti násilnému vniknutí a promrzání. Rolovací vrata jsou poměrně hlučná oproti sekčním garážovým vratům a je zapotřebí větší náročnost na údržbu, protože dochází k poškozování vrat při navíjení. Není možné přidělat elektrický pohon dodatečně a ruční navíjení je nepraktické a náročné. Nejsou určené pro vysokou zátěž. Jsou ze všech vrat nejdražší.


Výklopná garážová vrata


Jsou vyrobena z bytelné a trvanlivé konstrukce, která vrata vyklápí. Jejich komponenty se vyrábí na vysokou zátěž a tím zaručují velmi dlouhou životnost výklopných garážových vrat. Jsou o trochu méně, ale stále dostatečně tepelně izolována, po celém obvodu rámu vrat oproti sekčním garážovým vratům. I po výpadku elektrického proudu je možné vrata otevírat, pohon na elektrické ovládání lze také dodatečně namontovat. Pro Výklopná garážová vrata není nutné nadpraží a při montáži výklopných vrat za otvor je zajištěn nezúžený průjezd otvorem. Při montáži vrat přímo do otvoru se zúží průjezd otvorem. Výklopná garážová vrata není vhodné montovat do garáží přímo u chodníku, protože otvíráním -vyklápěním mohou ohrozit kolemjdoucí.


Posuvná garážová vrata


Posuvná garážová vrata jsou jen jiným typem sekčních garážových vrat, s rozdílem otvírání do boku. Zajišťuje průchod osob bez nutnosti otevírání celých garážových vrat. Mají všechny výhody sekčních garážových vrat, jenom izolačně jsou na tom hůř, protože netěsní po celém obvodu vrat a je pro ně zapotřebí nadpraží. Vrata v garáži zabírají prostor pouze kolem stěn.


Křídlová garážová vrata


dnes už méně používaný typ vrat, ale stále spolehlivý. Je vhodný pro určitý typ garážových otvorů. Není vhodný pro garáže se sjezdem pod úroveň okolního terénu. U křídlových garážových vrat je nebezpečí poškození automobilu při nedostatečném zajištění proti zavírání vrat. Tato vrata je možné ovládat na dálkové ovládání, pokud si to zákazník přeje. Je k tomu zapotřebí speciální nástavec. Křídlová garážová vrata mají dlouhou životnost, jsou spolehlivá a dostatečně tepelně izolují. Je možné barevné provedení přesně podle typu dle vzorkovnice RAL v osmi barvách. Montáž se provádí do otvoru. Průmyslová vrata: Pro průmyslové objekty se spíš používají průmyslová vrata a to nejčastěji ve dvou variantách: ocelová a hliníková. Od privátních garážových vrat se liší použitým pohonem a vnějším vzhledem. Jsou vhodná pro nadměrné zatížení, mají vynikající tepelné a izolační vlastnosti.