Navštivte náš nový e-shop zzobchod.cz

Interiérové dveře a obložkové zárubně

Interiérové dveře lze použít ve vnitřních prostorech, kde vlhkost vzduchu dosahuje max. 60%. Interiérové dveře vchodové lze použít jako vchodové dveře v bytovém domě. Dveře požárně odolné lze využít všude tam, kde to požadují normy z hlediska požárního zabezpečení.

Konstrukce dveří


Rám dveří: je z masivního smrkového dřeva, je opláštěný lakovanou případně foliovanou deskou nebo dřevotřískovou deskou s CPL fólií. Výhodou dveří s CPL fólií je vysoká odolnost proti oděru. Výplň dveří je papírová voština (výhoda: dveře jsou pevné a lehké) nebo s odlehčenou dřevotřískovou deskou (dveře jsou robustnější a odolnější proti nárazu). Výplň u dveří požárně odolných a u dveří požárně bezpečnostních třídy 2 je požárně odolná dřevotřísková deska.

Rozměry dveří: dveře jsou vyráběny dle ČSN v rozměrech 60,70,80,90,110,124,145/197cm. Dveře o rozměru 110/197cm jsou dodávány pouze jako plné, prosklené nebo s kazetou nelze vzhledem k bezpečnosti vyrobit, dveře 125 a 145/197cm jsou dvoukřídlé. Dveře mohou být vyrobeny i v atypickém rozměru, maximální výška dveří může být 220cm. U modelových řad je možnost výroby atypů dána např. možností výroby atypického rámečku. U dveří pořárně odolných lze vyrobit atypy při splnění podmínek daných certifikátem. Vždy je nutné konzultovat s obchodním oddělením.

Rámečky dveří: u prosklených a kazetových dveří je rámeček obalovaná lišta, u dveří řady SOLO, OTAVA s povrchem CPL fólie je rámeček z masívu. Kazeta je ze stejného materiálu jako povrch dveří, pro názornost je ve vyobrazení dveří kazeta odlišena tmavším odstínem.

Prosklení: standardně je dodáváno sklo kůra čirá, za příplatky lze dodat sklo čiré,kůra bronz, činčila čirá, činčila bronz, grossfield, mastercarre, masterpoint, flutesmatt, satinato. Sklo u dveří řady SONET je kalené bezpečnostní, standardně dodávané FLOAT čirý,další skla: PLANIBEL (bronz, šedý, zelený), SATINATO, ORNAMENT (grepi, činčila) a mastercarre.


Podříznutí dveří: dveře lze podříznout o 2cm, dveře požárně odolné o 5cm. O 5cm lze podříznout i dveře požárně bezpečnostní třídy 2, ale musí se vyjmout a upravit tříbodový zámek. Výjimku tvoří dveře řady SONET – tyto celoskleněné dveře s kaleným sklem nelze podříznout.

Určování pravých a levých dveří: postavíte se čelem ke dveřím na pantové straně (je to vždy širší strana dveří). Pokud jsou panty vlevo – dveře jsou levé, pokud jsou panty vpravo – dveře jsou pravé.

Zámky: běžně se dodává zámek pokojový, je možné dodat WC zámek ( bez příplatku) i vložkový zámek ( s příplatkem). Zádlab zámku je běžně 60 mm, u dveří do obkladu kovových zárubní musí být hloubka zádlabu 80 mm. Rozteč zámku je 72 mm, u dveří požárně odolných je rozteč 90 mm.

Panty: dodávají se panty stříbrné, lze si objednat panty s povrchem bronz, s povrchem satinovaný nikl a mosaz.
Obložkové zárubně výrazně zlepší vzhled interiéru.

Jsou vyrobeny z dřevotřískové desky, vysokotlaká fólie je povrchem pro lakované a foliované dveře, CPL fólie pro dveře spovrchem CPL fólie. Dezény dveří a obložkových zárubní jsou sladěny. Obložkové zárubně jsou opatřeny dvoutáhlovými závěsy, protiplechem a těsněním. Minimální šířka stěny je 60mm, maximální 500mm. Stavitelnost obložky je pro šířky stěny 60 a 70 mm 0+10 mm, pro ostatní šířky stěny -5 +15 mm. Obložkové zárubně jsou vyráběny dle šířky stěny v řadě po 10 mm: 60,70,80,90,100, …500 mm. Panty lze dodat s povrchem stříbrným, bronzovým, lesklým niklem a mosazným, u obložkových zárubní požárně odolných jsou možné panty stříbrné a mosazné. Obložkové zárubně lze dodat za příplatek jako požárně odolné, požární odolnost EI230 (E30, EW30). Pro správnou instalaci obložkových zárubní je nutné mít dobře připravený stavební otvor:

Rozměry dveří [cm] 60/197 70/197 80/197 90/197 125/197 145/197
Šířka stavebního otvoru [cm]
(včetně pro požárně odolné obložkové zárubně)
70 80 90 100 135 155
Výška stavebního otvoru [cm]
(včetně pro požárně odolné obložkové zárubně)
202 202 202 202 202 2