Navštivte náš nový e-shop zzobchod.cz

Laminátové podlahy


Laminátové a plovoucí podlahy jsou v dnešní době velice populární podlahovou krytinou. Jsou dobrým kompromisem mezi imitací dřevěné podlahy ve formě lina a klasickou dřevěnou podlahou. K jejich nesporným výhodám snadná údržba a dobrá odolnost proti povrchovému poškození. Jsou vyráběny v nepřeberné škále dekorů dřeva a barevných odstínů. Jejich cena je oproti celodřevěným podstatně nižší.
V nabídce můžeme vybírat ze široké škály dekorů od klasických jako je imitace buku, javoru či dubu přes třešeň nebo olši až po imitaci vzácných dřevin jako teak nebo mahagon.
Design dekoru buď může být „selské prkno“ = každá lamela je tvořena z jednoho průběžného prvku nebo design „parketa“ = složený z několika dílčích parket na každou lamelu. Důležité údaje pro výběr podlahy jsou: třída odolnosti povrchové vrstvy, materiál a tloušťka nosné desky, typ spoje jednotlivých lamel, impregnace spoje nebo celé desky, protihluková podložka,.
Pro bytovou výstavbu je ideální třída 31, nosná deska HDF, tloušťka 8mm s dvojitým nebo zaklepávacím zámkovým spojem. Pokud slevíte z těchto parametrů, riskujete tím kvalitu a délku životnosti celé podlahy. Doslova hazardem jsou pak „levné“ plovoucí podlahy z nabídky hypermarketů.

Výhody

  • Kvalitní napodobenina dřevěných podlah
  • Vyšší trvanlivost než u lin a koberců
  • Široký výběr ze vzorků, kvalitní dezény
  • Slouží jako estetický prvek
  • Při použití mirelonu dobře tepelně a zvukově izoluje
  • Snadná údržba

Máte nějaké otázky nebo potřebujete poradit?

Neváhejte zavolat na +420 608 424 895 nebo pište na zzstavby@zzstavby.cz